powstanie_styczniowe_03Wystawa czasowa w Muzeum w Krośniewicach pt.: Powstanie Styczniowe na tle innych zrywów niepodległościowych XVIII i XIX w. została przygotowana z okazji 150 rocznicy wybuchu Powstania. Wystawa powstała z eksponatów pochodzących z kolekcji Jerzego Dunin-Borkowskiego, Archiwum Państwowego w Płocku Oddział w Kutnie oraz dzięki zbiorom prywatnym. Prezentowana jest na dwóch salach, gdzie można prześledzić cały ciąg zrywów  niepodległościowych począwszy już od Insurekcji Kościuszkowskiej, przez okres Księstwa Warszawskiego, Powstanie Listopadowe po Powstanie Styczniowe. Najlepiej zobrazowany został okres Powstania Styczniowego, gdzie na licznych grafikach, dokumentach można prześledzić przebieg zdarzeń oraz zobaczyć uzbrojenie powstańców z tamtego okresu. Ekspozycja prezentowana będzie do 03.03.2013 r.

powstanie_styczniowe_01 powstanie_styczniowe_02 powstanie_styczniowe_04

powstanie_styczniowe_05 powstanie_styczniowe_06