Wernisaż wystawy w krośniewickim Muzeum

29 listopada 2017 roku, w Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego,  odbył się wernisaż wystawy czasowej pt.: „Różne Barwy Niepodległości…”. Wystawa  powstała  w oparciu o materiały z Muzeum Regionalnego  w Kutnie, Muzeum Mazowieckiego w Płocku, Muzeum w Łowiczu oraz zbiory własne krośniewickiego Muzeum.

Wystawa  upamiętnia kilka wydarzeń:  150. rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego, 100. rocznicę utworzenia „Błękitnej Armii” oraz 225. rocznicę ustanowienia Orderu Virtuti Militari. Można na niej znaleźć wiele ciekawostek dotyczących Marszałka J.Piłsudskiego (jego urodziny przypadają 5 grudnia), elementy uzbrojenia „Błękitnej Armii”, osobiste pamiątki po gen. J. Hallerze oraz obejrzeć zmieniające się na przestrzeni dziejów najważniejsze polskie odznaczenie wojskowe.

O godz. 13.00 , w salach muzeum, p.o. dyrektora p. Ksenia Stasiak powitała przybyłych gości, m.in.:, wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Krośniewicach – p. Beatę Czerwińską, przedstawicieli radnych miejskich,   sympatyków muzeum i pasjonatów historii Krośniewic oraz młodzież  licealną z Zespołu Szkół nr 1  wraz z opiekunem: p. Renatą Bulewicz-Garstką. Krótkią informację dotyczącą wystawy przedstawił jej komisarz p. Adrian Kalinowski, który zaprosił także gości do obejrzenia bogatej ekspozycji.

Serdecznie zapraszamy na zwiedzanie wystawy, która będzie dostępna do 14 stycznia 2018 roku

Galeria zdjęć - Wernisaż wystawy w krośniewickim Muzeum

z2  z4z3