Laureaci Honorowej Nagrody Hetmana Kolekcjonerów Polskich Jerzego Dunin-Borkowskiego w latach 2002 - 2015

 

                                                      pierscien

(numer na liście jest jednocześnie numerem pierścienia)

 

- 2002 r.

1. Muzeum im. Jerzego Dunin – Borkowskiego w Krośniewicach

2. Ś.P. Szymon Kobyliński (pośmiertnie)

3. Henryk Gawłowski

4. Kamila Ostrowska

5. Zbigniew Tadeuszak

6. Bogdan Szczerbowski

7. Ryszard Kucharski

8. Piotr Wójtowicz

9. Alfred Sepioł

10. Henryk Poselt

11. Krzysztof Ciesielski

12. Jerzy Kozłowski

13. Stanisław Hańderek

14. Franciszek Starowieyski

15. Zdzisław Olejniczak

16. Klub Miłośników Militariów Polskich im. Adama Zaremby w Nowym Jorku

17. Matylda Selwa

18. Krzysztof  Marchel

19. Jan Matuszkiewicz

20. Bohdan Kowalczyk

21. Eligiusz Nowakowski

22. Marek Sosenko

23. Mieczysław Wełna

24. Krzysztof Lachowicz

25. Jerzy Kozłowski

26. Stanisław Bulkiewicz

27. Zbigniew Gryczka

28. Ryszard Janiak

 

- 2003 r

29. Ś.P. Tadeusz Kwiatkowski (pośmiertnie)

30. Zamek Montrésor

31. Tomasz Niewodniczański

32. Władysław Klimczak

33. Karol Franek

34. „Gazeta Antykwaryczna”

35. Lesław Kukawski

36. Marek Załęski

37. Andrzej Wawrzyniak

38. Juliusz Wiktor Gomulicki

39. Lubelski Klub Kolekcjonerów

 

2004 r.

40. Muzeum Polskie w Rapperswilu, Szwajcaria

41. Stanisław Ledóchowski

42. Leszek Gańczarczyk

43. Orest Paszkowycz

44. Marek Wójkowski

45. Ryszard Olczyk

46. Prof. Jerzy Wiesław Hołubiec

47. Stanisław Sawecki

48. Jerzy Morgulec

49. Andrzej Novàk-Zempliński

 

- 2005 r.   Zobacz info o Laureatach

50. Marian Chodak

51. Eligiusz A. Tomkowiak

52. Waldemar Łysiak

53.  Ś. P. Jan Nowak - Jeziorański (pośmiertnie) 

54. Zofia Lipowczan z domu Pinno i Andrzej Pinno

55. Stowarzyszenie Kolekcjonerów Pamiątek Pontyfikatu Jana Pawła II, Rejowiec Fabryczny w woj. Lubelskim

56. Andrzej Ciechanowiecki

57. Andrzej Ryszkiewicz

58. Kazimierz Bukowski

59. Czesław Czapliński

 

- 2006 r.   Zobacz info o Laureatach  

60. Andrzej Papiewski

61. Zbigniew Nestorowicz

62. Stanisław Zygmunt Kojer

63. Wojciech Grabowski

64. Bronisław Brzozowski

65. Ireneusz Szarek

66. Stanisław Suchodolski

67. Adam Mańczak


- 2007 r.   Zobacz info o Laureatach

68. Jacek-Maria Majchrowski

69. Polskie Towarzystwo Numizmatyczne

70. Adam Czarnowski

71. Jacek Strzałkowski

72. Leszek Sadowski

73. Krakowski Klub Kolekcjonerów

74. Walerian Piotrowski

75. Zdzisław Sawicki i Adam Wielechowski

76. Marek Górecki


- 2008 r.   Zobacz info o Laureatach

77. Bolesław Nawrocki

78. Muzeum – Zamek w Malborku

79. Bartłomiej Wodyński

80. Ryszard de Latour

81. Bogdan Pietruszka

82. Władysław Piosicki

83. Jan Matusiak

84. Zbigniew Szafkowski

85. Witold Sikorski

86. Siedlecki Klub Kolekcjonerów


- 2009 r.   Zobacz info o Laureatach

87. Ryszard Kruk

88. Antoni Gawor

89. Bogumił Maciąg

90. Kazimierz Sipowicz

91. Franciszek Olkowski

92. Jan Partyka

93. Eugeniusz Kozak

 

- 2010 r.   Zobacz info o Laureatach  

94. Zbigniew Gawski

95. Krzysztof Neścior

96. Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku

 

- 2011 r.  Zobacz info o Laureatach 

97. Adam Zając

98. Sławomir Kordaczuk

99. Ś. P. Bogumił Marciniak (pośmiertnie)

100. Ś. P. Andrzej Urbaniak (pośmiertnie)

101. Wojciech Fibak

102. Krzysztof Musiał

103. Jan Waluś

104. Leszek Koziorowski

105. Stanisław Hyży

106. Jerzy Sobota

107. Sergiusz Wilk

108. Tomasz Kozłowski

 

- 2012 r.  Zobacz info o Laureatach

109. Marek Sandecki

110. Bonawentura Grodziński

111. Zygmunt Wasilewski

112. Witold Nakielski

113. Cieszyński Kklub Hobbystów

 

- 2013 r. Zobacz info o Laureatach

114. Andrzej Kołder

115. Edward Soczewiński

116. Edward Parzych

117. Sławomir Pilarski

118. Paweł Mieszkowicz

119. Adam Stenzel

 

- 2014 r. Zobacz info o Laureatach

120. Janusz Ignacy Borkowski

121. Tadeusz Kacalak

122. Janusz Miliszkiewicz

123. Wojciech Romuald Jędrzejewski

124. Krzysztof Antoni Witkowski

 

 

- 2015 r. - Zobacz info o Laureatach

125. Ś. P. Stefan Oberleitner (pośmiertnie)

126. Marek Michniewski

127. Stanisław Walisch

128. Aleksander Haraburda

129. Krzysztof Socha

 

 

- 2016 r. - Zobacz info o Laureatach

130. Jacek Bronisław Budyn

131. Marian Józef Bereska

132. Tomasz Aleksander Merstallinger

133. Zdzisław Jan Berenśniewicz

134. Jacek Jan Ziętek