W sobotnie popołudnie 14 września Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego zorganizowało Książęcy Dzień w Krośniewicach. Rolę gospodarzy muzeum przejęła tego dnia młodzież krośniewickiego gimnazjum pod opieką p. Julity Szczepankiewicz. Dziewczęta oraz chłopcy przebrani w historyczne stroje grali ze zwiedzającymi w Faraona – hazardową grę karcianą, bardzo popularną w XIX w., za którą przepadał m.in. bohater tego dnia – ks. Józef Poniatowski. Młodsi z kolei grali w Piotrusia. Młodzież skonstruowała również papierowy balon na gorące powietrze – XVIII-wieczny wynalazek. Na zakończenie imprezy uczestnicy w kolorowym pochodzie przeszli przez miasto pod obelisk poświęcony ks. Józefowi, gdzie złożono kwiaty, a na ławeczce zasiadł sam Napoleon Bonaparte.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z książęcego dnia. W najbliższą sobotę z kolei - tj. 21 września – wszystkich, którzy planują podróż do Warszawy lub w okolice stolicy, zapraszamy aby zatrzymali się w Jabłonnie. W dawnym pałacu Poniatowskich odbywać się będzie XVII Festiwal Nauki, na którym krośniewickie muzeum będzie miało przyjemność gościć.

ksiaze pepi 01ksiaze pepi 02ksiaze pepi 03ksiaze pepi 04

ksiaze pepi 05ksiaze pepi 06ksiaze pepi 07ksiaze pepi 08