noc muzeow 2014 02W trakcie tegorocznej Nocy Muzeów w Krośniewicach zagościły wiedźmy i upiory. Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego na te kilka godzin wieczornych przeniosło się w najmroczniejsze czeluście wieków średnich. Zwiedzający mieli w tym czasie okazję obejrzeć sąd nad czarownicą oraz ścięcie przestępcy. Na najodważniejszych czekał gabinet strachu. Wśród młodzieży popularnością cieszyło się strzelanie z łuku i kuszy, pojedynki na kije oraz mniej kontuzyjna odmiana pojedynku – na poduszki. Dla tych, dla których mroki średniowiecza były zbyt przerażające czekała nauka kaligrafii, gra w szachy oraz warcaby popularne w tej epoce.

W trakcie imprezy muzeum odwiedziło ponad 400 osób. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie za rok.

noc muzeow 2014 03 noc muzeow 2014 04 noc muzeow 2014 06

noc muzeow 2014 14 noc muzeow 2014 26 noc muzeow 2014 29

Więcej zdjęć na naszym profilu facebook`owym