Dnia 12 Lutego 2016 roku w Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego miało miejsce otwarcie pierwszej czasowej wystawy w nowym roku 2016. Wystawa „Tylko fotografie nie liczą się z czasem” autorstwa Roberta Rembielińskiego, łódzkiego farmaceuty i historyka farmacji przybyła do naszego Muzeum z Pabianic pod Łodzią, gdzie cieszyła się sporym powodzeniem. Wystawa składa się z piętnastu plansz, na których znajdują się zdjęcia wykonane przez profesora farmacji Roberta Rembielińskiego w drugiej połowie XX wieku w Łodzi, Sieradzu, Łęczycy, Piotrkowie Trybunalskim, Sulejowie, Lutomiersku, Podgórzu i lesie Łagiewnickim. Wszystkie zdjęcia pochodzą z archiwalnej kolekcji ponad 400 zdjęć znajdujących się teraz w Archiwum Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.
Wystawa uzupełniona została także pamiątkami związanymi z postacią Rajmunda Rembielińskiego z okazji jego 175 rocznicy śmierci, która wypada dokładnie 12 lutego czyli w dzień wernisażu. Są to fotogramy dotyczące hipoteki Krośniewice z Płocka, zdjęcia paszportowe i dowodowe rodziny Rembielińskich z akt starostwa powiatowego w Kutnie oraz zabytki wypożyczone z kolekcji Adama Mikołajczyka, Henryka Rutkowskiego i Julity Szczepankiewicz . Z kolekcji Muzeum Jerzego Dunin-Borkowskiego na wystawie znalazły się talerze związane z postaciami, które dawno temu spotkały się w Krośniewicach. Talerz stołowy Rajmunda Rembielińskiego z monogramami RR. malowany kobaltem. Napoleon Bonaparte reprezentowany przez dwa talerze jeden platerowy z herbem Napoleona i drugi porcelanowy-deserowy zdobiony kolorem niebieskim-kobaltem z monogramem N pośrodku talerza. Czwarty należy do Marii Walewskiej z domu Łaczyńskiej z malowanym herbem Kolumna i monogramem W. w koronie. Talerze prezentują spotkanie Marii Łączyńskiej z Napoleonem, które miało miejsce na dworze Rajmunda Rembielińskiego w grudniu 1806 roku.
Wernisaż rozpoczął dyrektor placówki pan Grzegorz Dębski, krótka przemową opisującą wystawę oraz obie ważne dla niej postaci Rajmunda i Roberta Rembielińskich. Do kameralnej grupki obecnej na otwarciu dołączyła później klasa z Zespołu Szkół Numer 1 w Krośniewicach pod przewodnictwem pana Tomasza Szczygła. W sumie w wernisażu uczestniczyło 35 osób.