14 Maja 2016 roku w Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów. Zabawa rozpoczyna się o godzinie 18 i trwać będzie aż do godziny 23 w nocy. W tym roku tematyka imprezy Nocy Muzeów powiązana jest z odbywającą się wystawą czasową sztuki ludowej, dlatego też w tym roku nazwa imprezy wygląda następująco „Noc Muzeów na Wiejską Nutę". W czasie imprezy zagrają dla gości dwa zespoły, które przygotowały specjalnie na tą okazję utwory muzyki ludowej Krośniewiacy i A'cappella (oba związane z Gminnym Centrum Kultury, sportu i rekreacji w Krośniewicach). Przez cały czas trwania imprezy będzie można nie tylko oglądać ale także spróbować staropolskich metody wyrobu masła, podpłomyków, a także zobaczyć jak kiedyś prano i prasowano odzież. Na terenie Muzeum powstanie prowizoryczny jarmark, na którym będzie można ucieszyć duszę watą cukrową czy obwarzankami oraz loterią kołowrotkową z nagrodami. Dla dzieci przewidziane są rozmaite gry i zabawy.

Dodatkowo Muzeum chciałoby podziękować pani Dorocie Mordzak oraz Zespołowi Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie, za wsparcie w organizowaniu wystawy „Wiejskie Świętowanie". Tegoroczna edycja Nocy Muzeów odbędzie 14 maja 2016 roku w Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach, od godziny 18. Zainteresowanych Serdecznie Zapraszamy.
Tomasz Janczewski

191027b_254_170_16777215_00_images_5wiejskie.jpgb_255_170_16777215_00_images_6wiejskie.jpg