LATO W MUZEUM

Wreszcie zaczęły się długo wyczekiwane wakacje, zasłużony odpoczynek dla wszystkich uczniów!!!

Dzisiaj w naszym Muzeum oficjalnie zaczeliśmy sezon wakacyjny, gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej  w Witoni. Dzieci z klas 1-3 biorące udział w półkoloniach pomimo zapełnionego  atrakcjami grafiku znalazły czas na odwiedzenie naszego pięknego miasta. Oczywiście odwiedzili i nasze Muzeum. Grupa z Witoni  pod przewodnictwem p. Jolanty Pawlak została oprowadzona po Muzeum, dzieci wysłuchały opowieści o powstaniu instytucji. Pracownik przybliżył uczniom sylwetkę patrona p. Jerzego Dunin-Borkowskiego. Następnie był czas na zwiedzanie, chłopcom oczywiście najbardziej podobała sie broń: pistolety, szable i rycerskie zbroje, dziewczyny zainteresowane były XIX wiecznymi akcesoriami fryzjerskimi. Po zwiedzaniu nasi goście wzięli udział w warsztatach plastycznych. Dzieci razem z opiekunami robili małe "dzieła sztuki" z przedmiotów pochodzących z recyclingu.  Poniżej przedstawiamy efekt pracy dzieci z Witoni.

wit2 pop wit52 pop wit49 pop

wit4 pop wit8 pop wit12 pop wit19 pop wit23 pop wit24 pop wit25 pop wit39 pop wit35 pop

Zapominalskim przypominamy, że od poniedziałku 10 lipca zaczynamy wakacyjne warsztaty. Są jeszcze wplne miejsca!!!

ZAPRASZAMY.

Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.