Z okazji 50. rocznicy śmierci gen. Wł. Andersa, nasze muzeum ogłosiło w czerwcu br. dla uczniów klas I-VIII  konkurs plastyczny pt. "Generał Władysław Anders - człowiek i żołnierz". Konkurs przypadał na trudny okres trwajacej pandemii (koronawirus) oraz wyczekiwanych wakacji. Mimo tych szczególnych przeszkód - głównie czasu wolnego od zajęć szkolnych, niektórzy uczniowie znaleźli czas i wykorzystali go na przygotowanie ciekawych pomysłów i prac, tym samym angażując się w konkursowe zmagania. Nagrodzonymi zostali: Natalia Nowak, Krzysztof Rączkowski, Kacper Skrzydlak, Marek Borkowski, Julia Kołodziejczak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośniewicach oraz Natalia Szumińska ze Szkoły Podstawowej im. gen. Wł. Andersa w Nowem. Wszystkim młodym Laureatom gratulujemy i dziękujemy za udział w tym szczególnym konkursie. Wręczenie nagród bedzie miało miejsce podczas uroczystości rocznicowych poświęconych gen. Andersowi w dniu 11 września br., o czym poinformujemy telefonicznie.

Jednocześnie zapraszamy Państwa do obejrzenia nagrodzonych prac w siedzibie naszego Muzeum.