W sobotę, 17 grudnia, Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach odwiedziła grupa nauczycieli języka polskiego i historii oraz edukatorów z regionu łódzkiego.  Wizyta była elementem objazdu terenowego zorganizowanego przez  Instytutu Pamięci Narodowej Odział w Łodzi.

Nasi Goście z zaciekawieniem zwiedzili wraz z przewodnikiem wystawę stałą i czasową. Obejrzeli również powstały w latach 70. XX w.  film dokumentalny pt. "Muzeum nad apteką", poświęcony pracy kolekcjonerskiej Jerzego Dunin-Borkowskiego. Uczestnicy spotkania chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat wykorzystania krośniewickich zbiorów muzealnych w edukacji szkolnej. Warto dodać, że niektórzy z Nich mieli okazję poznać osobiście Pana Jerzego. Wspominali Jego życzliwość, gościnność oraz niezwykłą atmosferę, panującą wówczas w Muzeum. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej instytucji wszystkich zainteresowanych zarówno tych młodszych jak i starszych.

IMG 3463 Kopia