W dniu dzisiejszym (24 lutego) w naszym Muzeum odbyła się druga część eliminacji w konkursie o Powstaniu Styczniowym, zorganizowanym przez Powiat Kutnowski - Starostwo Powiatowe w Kutnie. W ubiegłym tygodniu przeprowadzona została pierwsza część, w której udział wzięły szkoły średnie z terenu powiatu kutnowskiego. Tym razem do zmagań przystąpili uczniowie szkół podstawowych.

Częstym zagadnieniem zmagań konkursowych, przewijającym się w pytaniach, były miejsca, związane z walkami powstańczymi w Kutnie i jego okolicach. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą oraz dobrym przygotowaniem do tematu. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kutnie, które wręczali Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego Tomasz Walczewski oraz dyrektorzy: Młodzieżowego domu Kultury w Kutnie oraz Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach.  Przebieg eliminacji prowadził Radny Powiatu Kutnowskiego, p. Marek Drabik. Na zakończenie uczestnicy konkursu zostali uhonorowani dużymi brawami za trud przygotowań i zmagania konkursowe.

IMG 3724 Kopia

20230224 141450