Już za około dwa tygodnie będziemy obchodzić święta Zmartwychwstania Pańskiego, czyli Wielkanoc. Z tej okazji w naszym Muzeum zorganizowaliśmy warsztaty plastyczne, polegające na przygotowaniu ozdób świątecznych.

W zajęciach wzięli udział Uczniowie kl. V ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośniewicach wraz z Opiekunką, Panią Anną Bartniak.

Na początku pracownik Muzeum przybliżył bogatą symbolikę oraz różne zwyczaje wielkanocne. Dzieci chętnie dzieliły się swoją wiedzą na ten temat. Następnie wykonały pod kierunkiem pracowników oraz praktykantek muzealnych dekoracje świąteczne. Były to drewniane jajka, symbolizujące rodzące się życie, które zostały ozdobione naklejanymi kawałkami materiału, a także wykonane z kolorowego papieru koszyczki.

Wszystkim Uczestnikom zajęć serdecznie dziękujemy za udział i spędzenie czasu w dobrej atmosferze.

IMG 3882 KopiaIMG 3899 KopiaIMG 3923 Kopia