W dniu wczorajszym, 13 maja, w godzinach od 17:00 do 21:00, w Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach miała miejsce tegoroczna edycja Nocy Muzeów.

W niecodzienny sposób tegoroczną Noc Muzeów rozpoczął Patron naszego Muzeum - Jerzy Dunin-Borkowski, występujący podczas emisji filmu z 1975 r., opowiadającego o Muzeum nad Apteką. Następnie dyrektor Ksenia Stasiak oficjalnie przywitała zebranych gości oraz przedstawiła program imprezy, zapraszając tym samym do zwiedzenia wystawy czasowej "O igle, która chciała ruszać się szybciej - czyli o rozwoju maszyn do szycia".

Po ekspozycji oprowadził pracownik merytoryczny Krzysztof Optołowicz. Opowiedział o rozwoju krawiectwa oraz prezentowanych na wystawie maszynach do szycia, będących własnością Pana Marka Drabika. Pozostałe akcesoria krawieckie zostały udostępnione przez osoby prywatne. W planie wydarzenia miał miejsce również konkurs przyniesionych maskotek/pluszaków, stworzonych ręcznie lub na maszynie do szycia. Wyróżnione prace zostały nagrodzone drobnymi pamiątkami, ufundowanymi przez Powiat Kutnowski, osobę prywatną oraz Muzeum. Nie zabrakło również miejsca na samodzielne wykonanie przez najmłodszych Uczestników, przy pomocy dorosłych, niewielkiej maskotki, przyszywania guzika czy innych drobnych prac plastycznych. Dopełnieniem przygotowanych dla gości atrakcji, utrzymanych w klimacie tradycyjnego warsztatu krawieckiego oraz jego wytworów w postaci garderoby, była również prezentacja filmów. Dotyczyły one porad mechanicznych, instruktażu obsługi maszyn do szycia oraz samej osoby Pana Józefa Krężołka z Krakowa, prowadzącego do chwili obecnej zakład naprawy tychże maszyn. W trakcie imprezy przybyli Goście mieli również możliwość zwiedzenia Muzeum z przewodnikiem.

IMG 4347 KopiaIMG 4351 KopiaIMG 4358 KopiaIMG 4361IMG 4371 KopiaIMG 4376 KopiaIMG 4382 KopiaIMG 4392 Kopia

IMG 4396 Kopia