W dniu jutrzejszym (11.XI.) będziemy celebrować Święto Niepodległości. W bieżącym roku przypada 105. rocznica odzyskania przez Polskę wolności po 123 latach zaborów.

Z tej okazji w przeddzień oficjalnych obchodów do Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach przybyli Uczniowie miejscowego Liceum Ogólnokształcącego wraz z Opiekunami. Pracownicy merytoryczni naszego Muzeum poprowadzili lekcję muzealną na temat dziejów Krośniewic na przestrzeni wieków. Prelekcja została uzupełniona licznymi zdjęciami, pochodzącymi między innymi ze zbiorów własnych. Dotyczą one chociażby I wojny światowej i początku II Rzeczypospolitej. Dodatkowo zaprezentowane zostały eksponaty o tematyce niepodległościowej z kolekcji muzealnej.

1206164021303535078DSC09208DSC09202

Jednocześnie wyrażamy naszą satysfakcję, że młodzież zechciała uczcić tegoroczne Święto Niepodległości poprzez wzbogacenie się o informacje dotyczące historii lokalnej. Serdecznie dziękujemy naszym miłym Gościom i zapraszamy ponownie.