Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach otrzymało w darze bogatą kolekcję od Gabriela Kubickiego, Komandora porucznika w stanie spoczynku, zamieszkałego w Świnoujściu, z urodzenia Krośniewiczanina, który zbierał swoje zbiory przez 50 lat. Kolekcja obejmuje 965 egzemplarzy odznak, orderów i emblematów wojskowych z okresu od końca XIX w. do lat współczesnych. Darczyńca ofiarował także swój mundur galowy z czapką oficerską, kordzikiem, własnymi odznakami.

Przekazane zbiory wzbogacą Naszą kolekcję. Dzięki temu darowi zbiory Muzeum Jerzego Dunin-Borkowskiego przekroczą liczbę 10900 obiektów.

To niebywały sukces. Serdecznie dziękujemy za tak szlachetny i hojny dar który trafił do Naszego muzeum. Po opracowaniu zbioru zostanie on wystawiony na kolejnej ciekawej wystawie czasowej która odbędzie się niebawem.

Odznaki1  Odznaki2 Odznaki3

Odznaki4 Odznaki5 Odznaki6