Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach zorganizowało pod patronatem Powiatowego Życia Kutna w dniu 4 marca br. spotkanie autorskie z Krzysztofem Miklasem. W ten marcowy, piątkowy wieczór muzeum było świadkiem spotkania z nietuzinkowym gościem, znanym na całą Polskę z telewizji i radia -komentatorem spor. To za sprawą promowanej przez siebie ksiązki – debiutu literackiego zatytułowanego „Przewrotność losu”. Autor z wielkim zainteresowaniem opowiadał o książce osadzonej w realiach lat 60 tych XX w. o studenckiej miłości, która rozwijała się na łamach młodzieńczych listów, które niejednokrotnie były jedynym środkiem przekazu. Co dziś jest nie do pomyślenia. Nie jest to jedyna publikacja tego autora, gdyż swoją ponad 30 letnia przygodę z mikrofonem i przed kamerami telewizyjnymi opisał w książce, która nie tak dawno wyszła bo w 2012r. pt. „Dwie strony mikrofonu”.

Całość spotkania z niebywałym polotem i radością prowadził znany tym razem kutnowski komentator, prywatnie przyjaciel pana Krzysztofa, redaktor patrona honorowego wieczoru – Jerzy Papieski. Spotkanie zgromadziło elitę krośniewickich mieszkańców, którzy chcieli na własne oczy zobaczyć i usłyszeć telewizyjnego komentatora, poznać ciekawych przeżyć i powodów, które sprawiają, że człowiek chce tworzyć, przelać na papier swoje, bądź zasłyszane wspomnienia. Co łatwo można było wywnioskować z zadawanych pytań z widowni oraz samych opowiadań autora. Niespodziankę zgromadzonym zrobił ks. Jan Dobrodziej, który autorowi powieści i dyrektorowi muzeum G. Dębskiemy wręczył osobiste pamiątki – platerowy kielich dla komentatora i cynowy dzbanuszek dla muzeum. Półtoragodzinne spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, czego wyrazem były kupowane książki autora i oryginalne wpisy do książek.

Miklas 1 miklas5  Miklas 4 miklas6 miklas7miklas8