Sobotnim popołudniem nasze muzeum zmieniło się w koszary 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty im. ks. Józefa Poniatowskiego. Każdy z odwiedzających mógł, na kilka godzin, zmienić się w rekruta. Zaopatrzony w odpowiednie dokumenty (przepustki i karty rekrutacyjne) miał okazję przejść przez komisję lekarską, zrobić zdjęcie z fotografem pułkowym, popróbować swoich sił w musztrze, troczeniu plecaka czy na torze przeszkód. Każdy z uczestników miał możliwość napisania także kartki do najbliższych gdzie przedstawiał swoje wrażenia z pobytu w koszarach. Oprócz zabawy wszyscy odwiedzający nasze muzeum mogli zapoznać się z uzbrojeniem polskich żołnierzy walczących we wrześniu 1939 roku oraz usłyszeć o losach 37 pp tuż przed wybuchem II wojny światowej.
Na strudzonych rekrutów czekała prawdziwa wojskowa grochówka. Podczas podsumowania imprezy odważni ochotnicy pochwalili się swoja wiedzą na temat muzeum, jego zbiorów a także na temat 37 pp.
Za pomoc w zorganizowaniu Nocy Muzeów 2019 "Dzień z życia rekruta 37pp" dziękujemy:
- Stowarzyszeniu Historycznemu Pułk 37 z p.Wiesławem Paluchowskim na czele,
- młodzieży z Zespołu Szkół nr 1 w Krośniewicach pod opieką p.Julity Szczepankiewicz,
- przedstawicielom grup: ASM ASG i Diamond Dogs.

fot: Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego

Noc Muzeów2019 1