W dniu dzisiejszym 17 sierpnia w naszym muzeum dobiegł końca cykl wakacyjnych zajęć dla dzieci. Całość składała się z czterech tematycznych spotkań podzielonych na część teoretyczną i praktyczną. Pierwsze zajęcia rozpoczęły się 5 sierpnia od prezentacji multimedialnej o średniowiecznym rycerstwie. Zakończone zostały warsztatami plastycznymi, podczas których wspólnie wyplataliśmy konika z włóczki i materiału. Wykonane prace były nawiązaniem do wcześniejszej prezentacji, bowiem słowo „rycerz” w dosłownym tłumaczeniu znaczy „jeździec”. Nie mogło być bowiem rycerza bez konia.
Podczas kolejnych spotkań mówiliśmy o turystyce, letnich podróżach i wspomnieniach z nimi związanych. Całość zakończyliśmy wykonaniem wiszącej ozdoby z pamiątek przywiezionych z wakacji (muszelki, kamyczki, patyczki itp.). Trzecia odsłona zajęć dotyczyła wierzeń ludowych i lokalnych „strachów”. Aby odeprzeć "złe moce", wykonane zostały z masy solnej „magiczne” amulety i talizmany. Pomysłowość i kreatywność uczestników wykonujących te przedmioty była tak bogata, że zaskoczyła samych prowadzących. Ostatnie spotkanie dotyczyło zielarstwa, podczas którego dzieci miały możliwość poznania zdrowotnych właściwości wybranych roślin. Ze specjalnie przygotowanych ziół i innych darów natury (świeżych i suszonych) sporządziliśmy napary lecznicze oraz inne mikstury.Kompozycje i wybrane mieszanki ziół napełniły pomieszczenia muzealne niecodziennym aromatem.
Wszystkim Uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w zajęciach i zachęcamy do uczestnictwa w nich w przyszłym roku.

zmniejszony 1zmniejszony 2zmniejszony 3zmniejszony 4zmniejszone 5zmniejszone 6zmnioejszony 7zmniejszone 8 IMG 20210817 105158zmniejszone9