Za  niecały tydzień będziemy świętować Wielkanoc. Z tej okazji jak co roku w naszym Muzeum odbyły się warsztaty plastyczne, polegające na przygotowaniu ozdób świątecznych.

W ubiegły czwartek w zajęciach wzięli udział Uczniowie kl. II ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośniewicach wraz z Opiekunkami. Z kolei w poniedziałek, wtorek i środę gościły Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Mieczysławy Butler w Ostrowach. Były to kolejno klasy I i III, "0" i II. Na początku spotkania adiunkt naszego Muzeum, Krzysztof Optołowicz, zaprezentował na zdjęciach różne zwyczaje wielkanocne, przybliżając jednocześnie ich symbolikę. Następnie dzieci wykonały pod kierunkiem pracowników ozdoby świąteczne. Tym razem były to zajączki, sporządzone ze sklejonych plastikowych sztućców oraz kolorowych serwetek. Dodajmy, że zając symbolizuje płodność oraz budzącą się do życia wiosnę.

W załączeniu zamieszczamy zdjęcia z warsztatów.