W dniach od 28.10.2016 do 31.12.2016r. w muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach, znajdować się będzie unikalna wystawa poświęcona żółnierzom Andersa z 2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych. W tychże formacjach wojskowych znajdowały się dwa muzea polowe. Zadaniem Muzeum numer 1 było gromadzenie militariów oraz dokumentów dotyczących Armiii Polskiej, a przede wszystkim jej działań bojowych. Muzuem polowe numer 2, a także archiwum dowództwo Armii Polskiej powołało 20 maja 1943 roku. Ulokowane zostało ono w Kairze. Jego kustoszem został podporucznik Jarsoław Sagan, żołnierz Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich. Przed wojną był on kustoszem Muzeum Ziemi Drohobyckiej w Truskawcu. Ranny pod Tobrukiem nie był w stanie kontynuować służby wojskowej, dlatego poświęcił się pasji jaką było gromadzenie świadectw kultury starożytnego Egiptu. Zbiór utworzony przez Sagana dotarł do Polski w 1948 roku.
Zbiór monet utworzył Antoni Klein. Ze względu na niesprawną nogę, która utrudniała chodzenie nie został on przyjęty do służby wojskowej. Podobnie jak Sagan był on przed wojną kustoszem muzem, dlatego także zainteresował się on pradziejami Palestyny. Zbiór monet Kleina trafił do Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi.
Zbiory były starannie zapakowane, a każde opakowanie- papierowe i metalowe pudełka po papierosach, opakowania serów, naczynia, szklana buteleczka- opatrzone było informacją o liczbie zawartych w nim przedmiotów. Zbiorom w dniu przekazania towarzyszył spis obiektów. Dzisiaj cały zbiór znajduję się w Muzeum Narodowym w Krakowie. Pierwszy raz zbiory zostały wystawione na widok publiczny w Muzeum Archeologiczno-Etnograficznym w Łodzi dnia 25 lipca 2016 roku. Wystawa w Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego, będzie dopiero drugą w historii kraju, w której będzie można oglądać eksponaty uzbierane przez żołnierzy 2 Korpusu Władysława Andersa.