Lekcja patriotyzmu w plenerze.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wystawa planszowa od „Zwierciadła polskości” po „Laur niepodległości” prezentowana na Placu Wolności, dalej cieszy się dużym zainteresowaniem, również wśród lokalnych mieszkańców. Prezentuje ona historię Polski z perspektywy autorów Gazety Polskiej piszących na jej łamach przez dziesięciolecia. W piątek 29 października w pięknych okolicznościach jesiennej aury, wystawę odwiedzili uczniowie klas I krośniewickiego Liceum Ogólnokształcącego wraz z opiekunami i dyrekcją placówki. Uczniowie mieli okazję prześledzić losy Polski porozbiorowej i zapoznać się z jej burzliwymi losami XIX i początku XX wieku. Prezentowane na niej dzieła wyszły spod ręki najwybitniejszych polskich poetów, pisarzy, satyryków, historyków, plastyków i innych uczonych. Była to swego rodzaju oaza i ostoja polskości, gdzie mogli oni publikować swoje dzieła, a tym samym ocalić polskość przed wszechobecną germanizacją i rusyfikacją. Dla przybyłych była to więc swego rodzaju lekcja patriotyzmu i przekaz, że Naród Polski wycierpiał wiele krzywd, aby żyć w wolnym kraju i cieszyć się wolnością.

IMG 20211029 100121

IMG 20211029 100954